1. Przeżywamy dziś Niedzielę Słowa Bożego. Zachęcam w wolnym czasie do lektury Pisma Świętego. W środę Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu.

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

w poniedziałek – święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła;

we wtorek – św. Tymoteusza i Tytusa, bp.;

w czwartek – św. Tomasza z Akwinu, prezb. i dok. Kośc.;

w piątek – Rocznica poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie;

3. Dziękuję rodzinom (Machaj i Kucharscy) za posprzątanie świątyni. Bardzo proszę o sumienne podejmowanie tej posługi dla troski o piękno naszej świątyni. Bóg zapłać tym, którzy pomogli w remoncie na plebani.

4. Bóg zapłać ze wszelkie ofiary składane na potrzeby parafialne, a dziś do puszek na pomoc po trzęsieniu ziemi w Chorwacji.

5. W środę (27.01) po Mszy św. wieczornej zapraszam na kolejne spotkanie Parafialny Zespół Synodalny.

6. W sobotę (30.01) o godz. 10.00 w Tanowie-Mościcach odbędą święcenia biskupie ks. Artura Ważnego. Wydarzenie to będzie transmitowane przez TV Trwam oraz nasze diecezjalne radio RDN. Otoczmy Biskupa Nominata naszą modlitwą.

7. W tygodniu od piątku do niedzieli odbędzie się Forum Formacyjne „Moc misji – tajemnica Eucharystii”. Zapraszam do udziału online. Więcej informacji na stronie parafialnej.

8. Dbajmy o zdrowie swoje i bliźnich.

9. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, życzę obfitości Bożych łask, zdrowia i opieki MB Królowej Polski.

Intencje mszalne 25 – 31 stycznia 2021
Poniedziałek7.001/ † Jan Makuch – od chrześniaka Roberta
Wtorek7.001/ w int. Jana o szczęśliwy przebieg operacji i łaskę zdrowia
Środa17.001/ † Mieczysław Madej 13 r. śm.
Czwartek7.001/ † Genowefa Szybińska – od syna Bogdana
Piątek17.001/ † Halina Serafin 2 r. śm. – od męża i córki
Sobota8.001/ † Zofia i Józef Nosal
1/ † Honorata i Jan Madej, s. Stanisław
1/ † Ferdynand Durbacz i rodzice

Poza parafią Msze św. gregoriańskie: † Stanisław Matusik† Mieczysława Styczeń; † Anna Banaś; † Anna Kura; † Genowefa Szybińska; † Aniela Czesak. Przekazałem 10 intencji (za † Józefa Gawłowicza i 5 za † Franciszka Madeja).