1. Przeżywamy dziś Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Nasz wzrok kierujemy ku Górze Tabor, bo wszyscy potrzebujemy umocnienia naszej wiary i pragniemy przemiany naszego życia.

2. Bóg zapłać ze wszelkie ofiary składane na tacę i potrzeby parafialne, a dziś także do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny „Ad gentes”.

3. W tym tygodniu pierwszy piątek i sobota miesiąca. Spowiedź codziennie półgodziny przed każdą Mszą św. W piątek od godz. 8.00 udam się z posługą do chorych.

4. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.00, a Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.00. Zapraszam do udziału w tych nabożeństwach wielkopostnych.

5. Dziękuję rodzinom (Wąs, Jarosz, Dziadoń i Szybińscy) za posprzątanie świątyni.

6. Zachęcam Koła Gospodyń Wiejskich do przygotowania na Niedzielę Palmową palm, z których dochód (dobrowolny datek) będzie przeznaczony na uzgodniony wspólnie cel charytatywny.

7. Już czas by pomyśleć o przygotowaniu Drogi Krzyżowej ulicami naszej parafii (proszę o to młodzież z Woli Drwińskiej) – odbędzie się ona 22 marca o godz. 19.00. Natomiast o przygotowanie „Grobu Bożego” proszę w tym roku mieszkańców Drwini mieszkających od remizy do ul. Podstróże (lewa strona ul. Wspólnej).

8. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.

9. W zakrystii można już nabyć świece i baranki wielkopostne – ofiara 8 zł.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, życzę obfitości Bożych łask, zdrowia i opieki MB Królowej Polski.

Intencje mszalne 26 luty – 3 marzec 2024
1/ † Józefa i Franciszek Kaczmarek, Anna i Alfred Gliwiccy
1/ O szczęśliwy przebieg operacji i łaskę zdrowia
Wtorek7.001/ † Franciszek i Katarzyna Pięta
Środa17.00
1/ † Helena i Stanisław Majta – od Anny i Stanisława Kaim
1/ † Janina Madej w 30 dz. po śm.
Czwartek7.001/ † Józefa Szlapa i jej rodzice: Maria i Władysław
1/ † Jan i Barbara Nosal i ich rodzice
1/ † Anna i Jan Porębscy oraz ich synowie
Sobota8.001/ † Stanisław Kaźmirek – od syna Tomasza z żoną