1. Dziś przeżywamy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Adwent.

we wtorek – 14. rocznica konsekracji na Pasterza naszej diecezji Bpa Andrzeja Jeża

w czwartek – święto św. Andrzeja, Ap.

3. Od przyszłej niedzieli będą czytane nowe wypominki, za złożone przy tej okazji ofiary serdeczne Bóg zapłać. W tym tygodniu wypominki połączone z różańcem w czwartek o godz. 17.00.

4. W tym tygodniu pierwszy piątek i sobota miesiąca. Nie będzie specjalnej spowiedzi, gdyż za niedługo święta, a przed nimi będzie spowiedź adwentowa. W czwartek i piątek spowiedź pół godziny przed Mszą św.

5. W piątek od godz. 8.00 udam się z posługą do chorych.

6. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane „na tacę”. Dziękuję rodzinom(Skrzeczyńscy, Radomscy, Linczowscy i Styczeń) za posprzątanie świątyni i dekorację.

7. W sobotę 2.12. w bazylice katedralnej w Tarnowie odbędzie się uroczysta IX Sesja Plenarna zamykająca prace V Synodu Diecezji Tarnowskiej. Podczas tej ostatniej sesji zostaną podpisane statuty synodalne, które po promulgacji staną się obowiązującym prawem diecezjalnym. Po zakończeniu Sesji Plenarnej będzie sprawowana Msza Święta dziękczynna pod przewodnictwem naszego metropolity, arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Podziękowanie w wymiarze diecezjalnym będzie 3.12 podczasadoracji Najświętszego Sakramentu, która będzie odbywać się po każdej Mszy Świętej we wszystkich kościołach. Uroczystości będą transmitowane przez RDN. (z tej racji w sobotę Msza św. o godz. 7.00)

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, życzę obfitości Bożych łask, zdrowia i opieki MB.

Intencje mszalne 27 listopad – 3 grudzień 2023
Poniedziałek7.001/ † Maria Aksamit – od córki Anny z rodz.
Wtorek7.001/ † Jan (r. śm) i Zofia Maślak, s. Jerzy
2/ † Bogdan Buczak – od sąsiadki Benedykty Strzałba (poza parafią)
Środa17.001/ Z podziękowanie za szczęśliwe rozwiązanie i zdrowie dla matki i dziecka
2/ † Maria Buczak – od wnuczki Katarzyny z rodz. (poza parafią)
Czwartek17.001/ † Andrzej Gołębiowski
1/ † Jan (r. śm) i Maria Kaim, Stanisław i Antonina Tabor
1/ W int. Wiktora Nosala 1 ur. (dzięk-błag)
Sobota7.001/ † Maria Aksamit – od córki Zofii z rodz.
1/ Z int. róży Barbary Styczeń (dzięk-błag)
1/ † Honorata i Franciszek Boruta i ich rodzice

Poza parafią Msze św. gregoriańskie za: † Marek Majewski, a od 1.12. za: † Maria Buczak.