1. Dziś rozpoczynamy Parafialne Misje święte. Serdecznie zapraszam każdego dnia do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu duchowym. Od poniedziałku do środy swoje rekolekcje w ramiach misji będą przeżywać uczniowie naszej szkoły. We wtorek ostatnie nabożeństwo majowe. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

we wtorek – święto Nawiedzenia NMP

w środę – św. Justyna, męcz.

w piątek – św. Karola Lwangi i Towarzyszy, męcz.

3. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane „na tacę”.

4. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź codziennie pół godz. przed każdą Mszą św., natomiast w czwartek spowiedź od godz. 16.30 do 17.30. W piątek odwiedziny u chorych (od godz. 8.30).

5. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 10.00 będziemy wraz z dziećmi z klasy 4 dziękować za dar I Komunii św. w pierwszą rocznicę tego wydarzenia.

6. Już czas pomyśleć o przygotowaniu ołtarzy na Boże Ciało. W tym roku pójdziemy z procesją ulicami Drwini. Pierwsze dwa ołtarze będą na „Porękowiu”, a kolejne przy głównej drodze wracając w stronę kościoła. Bardzo proszę mieszkańców tych rejonów o przygotowanie ołtarzy. Zamówiłem cztery bannery, które wykorzystamy do budowy ołtarzy.

7. Dziękuję rodzinom (Banaś, Sobolewscy, Michniak i Gierek) za posprzątanie świątyni i udekorowanie. Wielkie Bóg zapłać tym wszystkim, którzy przygotowali nowy krzyż misyjny przy kościele oraz na cmentarzu (p. M. Machaj, M. Biel, M. Biernat, A. Głogowski oraz DanDav).

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, życzę obfitości Bożych łask, zdrowia i opieki MB.

Intencje mszalne 30 maj – 5 czerwiec 2022
1/ † Aniela (r. śm) i Adam Przybysz, Helena Przybysz i jej rodzice
1/ † Piotr i Maria Boruta
Wtorek7.00
1/ † Mieczysław (14 r. śm) i Władysława Pięta
1/ † Helena i Andrzej Kubas, Barbara i Gabriel Kubas, c. Stefania, Julia i Franciszek Powroźnik
Środa7.00
1/ † Andrzej i Janina Machaj, s. Tadeusz i Andrzej
1/ † Helena i Zdzisław Kordeusz – od Władysławy Kordeusz
Czwartek7.00
1/ † Władysław i Helena Aksamit, Tadeusz Machaj, Alfred Szczepuch, Mirosław Mietła
1/ † Norbert Nosalski – od syna Janusza z rodz.
1/ † Jan Nowak – od syna Mariusza z żoną i wnuczką
1/ Za wszystkich chorych
1/ W int. Kuby 18 ur. (dzięk-błag)
2/ W int. Krystiana 18 ur. (dzięk-błag)
Sobota8.00
1/ † Bolesław Rzeszowski, Zuzanna, Bronisława i Józef Rzeszowscy
1/ † Andrzej Kubas – od córek i synów

1/ † Zdzisław Pająk 7 r. śm. i jego rodzice
1/ W int. dzieci przeżywających rocznicę I Komunii św.
1/ † Norbert Nosalski z ok. im. – od córki Marzeny z rodz.
2/ W int. Haliny i Bogdana Filipek 30 r. śl. (dzięk-błag)

Poza parafią „gregorianki” za: † Andrzej Kubas, † Mieczysław Porębski;