1. Rozpoczynamy dziś Adwent, czas oczekiwania, nawrócenia i radosnej nadziei.

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła

w poniedziałek – św. Andrzeja, Apostoła;

w czwartek – św. Franciszka Ksawerego, prezb.;

3. Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, w soboty o godz. 8.00.

4. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź przed pierwszym piątkiem w czwartek od godz. 16.00 i codziennie pół godziny przed Mszą św. Do chorych udam się bliżej świąt Bożego Narodzenia.

5. Synodalny Zespół Parafialny zapraszam na spotkanie we wtorek po Mszy św. wieczornej. Bardzo proszę o obecność wszystkich członków zespołu.

6. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 15.30 kolejne kazanie katechizmowe. Serdecznie zapraszam.

6. Opłatki w naszej parafii będą rozprowadzane tradycyjnie przez p. Organistę. W najbliższą sobotę po Mszy porannej – Wola Drwińska. Jest to okazja do osobistego podziękowania p. Organiście za całoroczną posługę w naszej parafii.

7. Dziękuję rodzinom (Porębscy, Kozak, Zegiel i Hyrc) za posprzątanie świątyni i dekorację adwentową. Proszę dbać o porządek na cmentarzu i zabierać śmieci ze sobą.

8. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę, a szczególnie na ogrzewanie naszej świątyni.

9. W zakrystii można nabyć świece Caritas – wigilijne dzieło pomocy dzieciom – ofiara za świece: małe 6 zł, a za dużo 15 zł.

10. Dbajmy o zdrowie swoje i bliźnich. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, życzę obfitości Bożych łask, zdrowia i opieki MB Królowej Polski.

12. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności † Mieczysława Styczeń. Dobry Jezu …

Intencje mszalne 30 listopada  6 grudnia 2020
Poniedziałek17.001/ † Krzysztof Fiołek – od wujka Józka i cioci Grażyny
Wtorek7.00
1/ † Krzysztof Fiołek – od Marzeny i Sebastiana Rusin z Krakowa
1/ † Mieczysława Styczeń 9 dz. po śm. – od męża Mieczysława
Środa17.301/ † Tadeusz i Władysława Krępa
Czwartek17.001/ † Adolf Pięta 5 r. śm.
1/ † Barbara i Tomasz Nowotny
1/ † Aleksander Góra r. śm.
Sobota8.001/ † Józefa Banaś, s. Jerzy, Adolf Styczeń
1/ Z int. Róży Barbary Styczeń (dzięk-błag)
1/ † Honorata i Franciszek Boruta i ich rodzice

Poza parafią odprawiane są Msze św. gregoriańskie za: † Annę Banaś, † Józefę Styczeń, † Władysława Głogowskiego.