1. Przeżywamy Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Jutro drugi dzień Świąt – Msze św. o godz. 7.30 i 10.00.

2. W sobotę Diecezjalne Święto Caritas. W przyszłą niedzielę – Święto Miłosierdzia Bożego. Z okazji tego święta możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, a do puszek będzie można złożyć ofiarę na dzieła Caritas. Z racji oktawy Wielkanocy w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. W tym tygodniu przeżywać będziemy I czwartek, piątek i sobotę miesiąca.

4. Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy ubogacili Liturgię Wielkiego Tygodnia. Bóg zapłać mieszkańcom tej części Drwini, którzy przygotowali Grób Pański, ciemnicę oraz zatroszczyli się o dekorację świąteczną. Bóg zapłać LSO za przygotowanie i udział w ceremoniach Wielkiego Tygodnia, DSM za adorację przy grobie. Dziękuję Panom: Kościelnym, Nadzwyczajnym Szafarzom oraz Organiście wraz z parafialnym chórem. Szczególne podziękowania dla druhów OSP z Woli Drwińskiej za straż przy Grobie i tradycyjną obecność w czasie procesji rezurekcyjnej. Dziękuję wszystkim za życzenia i modlitwę. Wszystkim za wspólnotę modlitwy Bóg zapłać!

5. Dziękuję rodzinom (Nadolnik, Krzepisz, Nosal i Lany) za posprzątanie świątyni.

6. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby parafialne, a także przy okazji adoracji krzyża na zabytki w Ziemi Świętej.

8. W przyszłą niedzielę w ośrodku zdrowia w Dziewinie w godz. 10-14 odbędzie się akcja honorowego krwiodawstwa.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask, zdrowia i opieki MB. Pragnę także złożyć życzenia z okazji świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Intencje mszalne 1 – 7 kwiecień 2024
Poniedziałek7.30 / W int. Seniorów z naszej parafii korzystających z DPS w Woli Drwińskiej
10.00 / † Jan (r. śm) i Józefa Boruta i ich rodzice
Wtorek7.00 / † Józef Nowak – od siostry Marii z rodz.
Środa18.00 / † Michał i Helena Mandzyn, ich rodzice i rodzeństwo
Czwartek18.00 / † Jan Sobolewski 9 r. śm. i jego rodzice
Piątek7.00 / † Zdzisław Tabor – od córki Renaty z mężem
18.00 / † Franciszek i Józefa Aksamit, c. Maria i rodzice
Sobota8.00 / † Władysław Czyżycki, Michał i Maria Nowak, dzieci: Helena i Stanisław
Niedziela7.30 / Z róży Marty Kaźmirek i ich rodzin (dzięk-błag)
10.00 / † Andrzej Nosal, rodzice: Józefa i Tomasz
15.30 / Pro populo

Poza parafią Msze św. greg. za: † Janina Madej, przekazałem 10 int. za: † Stanisław Kaźmirek;