1. Obchodzimy dziś Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Bóg zapłać za ofiary składane na ten cel do puszek.
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

we  wtorek – św. Ambrożego, bp. i dok. Kośc.

w środę – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP;

3. Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, w soboty o godz. 8.00. Serdecznie zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy.

4. W środę (8.12) zapraszam do wspólnej modlitwy na Godzinę Łaski (12.00 – 13.00). Dzięki modlitwie w tej godzinie Maryja obiecała zesłanie wielu łask dla duszy i ciała. W środę na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszam dzieci przygotowujące się do I Komunii św. oraz ich rodziców, dzieci otrzymają książeczki do modlitwy.

5. W środę o godz. 19.00 obędzie się nabożeństwo do Matki Bożej Królowej Różańca, które będzie wprowadzeniem do comiesięcznych nabożeństw Nowenny Pompejańskiej. Zapraszam do wspólnego odmówienia trzech części różańca, a po nich będzie Msza św.

6. Czas już, aby pomyśleć o przygotowaniu przez kandydatów do Bierzmowania oraz ich rodziców szopki i choinek na święta Bożego Narodzenia. W przyszłym tygodniu ogłoszę spotkanie formacyjno-organizacyjne.

7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. popołudniowej odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej, serdecznie zapraszam wszystkich jej członków.

8. Opłatki w tym tygodniu będą rozprowadzane przez p. Organistę: w sobotę Wola Drwińska i Zielona; w przyszłą niedzielę – Drwinia (po „sumie” – droga główna) i ul. Zamadeje, Słoneczna, Kościelna) oraz (po Mszy popołudniowej: ul. Krótka, Wspólna, Zaciszna i Szkolna).

9. Dziękuję rodzinom (Boruta, Kaim, Walkowscy i Matusik) za posprzątanie świątyni. Zakończone zostały prace przy dachu kościoła oraz na wieży (tylne żaluzje). Więcej informacji podam w najbliższym czasie, bo jeszcze nie wszystko mam wypłacone.

10. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę. W zakrystii są jeszcze małe świece Caritas – wigilijne dzieło pomocy dzieciom – ofiara: 7 zł.

11. Dbajmy o zdrowie swoje i bliźnich. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, życzę obfitości Bożych łask, zdrowia i opieki MB Królowej Polski.

 


Intencje mszalne 6 – 12 grudnia 2021
Poniedziałek17.001/ † Adolf Pięta (r. śm) oraz rodzice: Franciszek i Katarzyna
Wtorek17.001/ † Jan (r. śm) i Maria Kaim, Stanisław i Antonina Tabor
Środa7.00
17.00
1/ † Aniela i Tadeusz Czesak, s. Mieczysław, Kazimierz
1/ † Franciszek Madej
Czwartek17.001/ † Janina i Józef Madej, s. Stanisław i Franciszek i ich rodzice
Piątek17.001/ † Maria i Władysław (r. śm.) Data
Sobota8.001/ † Maria i Józef Data
Niedziela7.30
10.00
15.30
1/ Pro populo
1/ † Eugeniusz Madej 1 r. śm.
1/ † Stanisław Matusik 1 r. śm.

Poza parafią Msze św. gregoriańskie za: † Jan Sieczka, † Maria Sieczka, † Maria Machaj.