1. Rozpoczynamy dziś Adwent, czas oczekiwania, nawrócenia i radosnej nadziei. Dziś także kolejna Niedziela Synodalna oraz 12 rocznica święceń biskupich Pasterza naszej diecezji – bp. Andrzeja Jeża.

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła

we wtorek – św. Andrzeja, Apostoła;

w piątek – św. Franciszka Ksawerego, prezb.;

3. Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, w soboty o godz. 8.00. Bardzo serdecznie zapraszam dzieci, dla których przygotowane są specjalne materiały.

4. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w tym tygodniu będzie normalnie, pół godziny przed każdą Mszą św., a w piątek od godz. 16.00. Z posługą do chorych udam się bliżej świąt Bożego Narodzenia.

5. Opłatki w naszej parafii będą rozprowadzane tradycyjnie przez p. Organistę. W najbliższą sobotę po Mszy porannej – Drwinia (przy głównej drodze) i Wola Drwińska (cała). Jest to okazja do osobistego podziękowania p. Organiście za całoroczną posługę w naszej parafii.

6. Dziękuję rodzinom (Dziadoń, Szelegieniec, Wojtaszek i Bułat) za posprzątanie świątyni i dekorację adwentową.

7. Bóg zapłać za ofiary składane „na tacę”, a także na potrzeby parafialne oraz ogrzewanie.

8. W zakrystii można nabyć świece Caritas – wigilijne dzieło pomocy dzieciom – ofiara za świece: małe 7 zł, a za duże 20 zł.

9. Dbajmy o zdrowie swoje i bliźnich. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, życzę obfitości Bożych łask, zdrowia i opieki MB Królowej Polski.

Intencje mszalne 29 listopada  5 grudnia 2020
Poniedziałek17.001/ W int. Stanisława 75 ur. (dzięk-błag)
Wtorek7.00
1/ † Maria Machaj 30 dz. po śm. – od córki Marii
1/ † Andrzej Gołębiowski – od siostrzeńca Krzysztofa z rodz.
Środa17.001/ † Jan Machaj 1 r. śm. – od żony
Czwartek17.001/ † Józefa (r. śm) i Ignacy Banaś, Janina (r. śm) i Józef Madej
1/ † Mieczysława Styczeń 1 r. śm.
1/ † Maria i Jan Potępa, Maria Podsiadło
Sobota8.001/ † Aleksander Góra (r. śm)
1/ Z int. Róży Marii Banaś (dzięk-błag)
1/ † Józefa i Wiesław Banaś, s. Jerzy, Adolf Styczeń

Poza parafią Msze św. gregoriańskie za: † Jan Nowak (dwie); † Maria Nosal; natomiast w grudniu za: † Jan Sieczka, † Maria Sieczka (dwie) i † Maria Machaj;