1. Obchodzimy dziś Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Bóg zapłać za ofiary składane na ten cel do puszek.

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła

w poniedziałek – św. Ambrożego, bp. i dok. Kośc.

we wtorek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP;

3. Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, w soboty o godz. 8.00. Serdecznie zapraszam do udziału lub śledzenia rozważań roratnich na internetowej stronie parafialnej.

4. We wtorek (8.12) zapraszam do wspólnej modlitwy na Godzinę Łaski (12.00 – 13.00). Dzięki modlitwie w tej godzinie Maryja obiecała zesłanie wielu łask dla duszy i ciała.

5. Opłatki w tym tygodniu będą rozprowadzane przez p. Organistę: 8.12. Drwinia (główna droga, ul. Zamadeje, Słoneczna, Kościelna i Krótka), 9.12. Drwinia (ul. Wspólna – od Jana Nowaka do Łukasza Stycznia, ul. Zaciszna i Szkolna), 11.12. Drwinia (ul. Wspólna – od Ireny Styczeń, ul. Poręków), 12.12. Zielona; Drwinia (ul. Pasternik i Podstróże – do Szydłowskich).

6. Dziękuję rodzinom (Warian, Siwiccy, Głogowscy i Kubas) za posprzątanie świątyni.Rozpoczęliśmy prace porządkowe wokół świątyni. Usunięte zostaną drzewa, które zagrażają bezpieczeństwu świątyni, niszczą ogrodzenie oraz powodują zagrożenie dla aut parkujących przy kościele. Na wiosnę zasadzimy nowe drzewka, które będą zdobiły otoczenie wokół świątyni. Dziękuję strażakom za podjęcie się tego zadania.

7. Pewnie już do wielu dotarła informacja, że w tym roku nie będzie kolędy w tradycyjny sposób. Zgodnie z zaleceniem ks. Biskupa po świętach zorganizowane zostaną Msze św., na które zaproszę mieszkańców poszczególnych rejonów naszej parafii. W ten sposób będzie okazja do wspólnej modlitwy oraz udzielenia błogosławieństwa wszystkim rodzinom.

8. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę, a szczególnie na ogrzewanie naszej świątyni. W zakrystii są jeszcze małe świece Caritas – wigilijne dzieło pomocy dzieciom – ofiara: 6 zł.

9. Dbajmy o zdrowie swoje i bliźnich. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, życzę obfitości Bożych łask, zdrowia i opieki MB Królowej Polski.

11. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności † Jan Machaj. Dobry Jezu …

Intencje mszalne 7 – 13 grudnia 2020
Poniedziałek17.001/ † Tadeusz Więcek 5 r. śm. i rodzice, Jan i Józefa Michoń i synowie
Wtorek8.00
1/ † Maria Aksamit – od brata Jana z rodz.
1/ † Aniela i Tadeusz (r. śm.) Czesak, s. Mieczysław, Kazimierz, Jacek Zugaj
Środa17.001/ † Józefa i Ignacy Banaś, Janina i Józef Madej (r. śm.)
Czwartek7.00
1/ † Jan Machaj 9 dz. po śm. – od rodziny
1/ † Janina i Józef Madej, s. Stanisław i Franciszek i ich rodzice
Piątek17.001/ † Maria i Władysław (r. śm.) Data
Sobota8.001/ † Jacek Zugaj – od wychowawczyni ze SP
1/ Z int. Róży Józefy Kuczyńskiej (dzięk-błag)
1/ † Irena i Władysław Rojek, zm. z rodz. Rojków i Abramczyków

Poza parafią odprawiane są Msze św. gregoriańskie za: † Annę Banaś, † Józefę Styczeń, † Władysława Głogowskiego.