MASS MEDIA W EWANGELIZACYJNEJ SŁUŻBIE KOŚCIOŁA TARNOWSKIEGO

„Co robimy, kiedy przychodzi post?” „Lajkujemy i udostępniamy dalej”. Anegdota? Żyjemy w coraz bardziej cyfrowym świecie, który jak powiedział Benedykt XVI “dla wielu ludzi, zwłaszcza najmłodszych, stanowi część codziennej rzeczywistości”. Wyobraźmy sobie reakcje na Przemienienie Pańskie (telefony do ręki). Czy Internet jest zły? Zależy jak używamy. Dziś wielu ludziom pomaga szukać Boga, bo ludzkie serca ciągle są otwarte na ewangeliczne orędzie, otwarte na miłość Boga, objawioną w Krzyżu Chrystusa.

Św. Jan Paweł II uczył: „Choć Internet nigdy nie zdoła zastąpić głębokiego doświadczenia Boga, które dostępne jest jedynie na drodze żywego, liturgicznego i sakramentalnego uczestnictwa w życiu Kościoła – może podprowadzić do Ewangelii, a zarazem umacniać w jej praktykowaniu”. Od spotkania w sieci do spotkania w świecie realnym.

Synodalna „niedziela przemienienia” wzywa nas w tym wielkopostnym czasie do ofiarnej przemiany na wzór Chrystusa, bo wtedy Kościół będzie na wzór Chrystusa. Czy możesz powiedzieć – “dobrze, że tu jestem”? Wykorzystaj media społeczne, aby ciągle ewangelizować siebie i innych.