1. Przeżywamy dziś Niedzielę Biblijną.

we wtorek – uroczystość NMP Królowej Polski – odpust w naszej parafii – Msze św. o godz. 7.30, 11.00 i 15.30. Przez cały dzień kazania będzie głosił ks. Henryk Zasiura (TChr).

w środę – św. Floriana, męcz. – patronalne święto strażaków;

w piątek – święto św. Filipa i Jakuba, Apostołów

3. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane „na tacę”.

4. We wtorek Odpust parafialny – proszę dzieci o przyjście w strojach komunijnych, a dziewczęta i kobiety zachęcam do wzięcia feretronów podczas procesji w czasie „sumy”.Nabożeństwo majowe we wtorek o godz. 15.00.

5. Nabożeństwo majowe od poniedziałku do piątku o g. 18.00, w soboty o g. 8.00, a w niedziele o g. 15.00. Zachęcam do udziału, jak również do modlitwy przy kapliczkach.

6. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w czwartek i piątek od godz. 17.00. W piątek od godz. 8.00 udam się z posługą do chorych.

7. W przyszłą niedzielę (8.05) w trakcie Nabożeństwa Majowego odmówimy Suplikę do Królowej Różańca świętego.

8. Dziękuję rodzicom dzieci Pierwszokomunijnych za posprzątanie świątyni i udekorowanie na Odpust.

9. Wolontariusze ze SP w Drwini przeprowadzają dziś kwestę do puszek na rzecz podopiecznych hospicjum domowego w Bochni w ramach ogólnopolskiej kampanii Pola Nadziei. Za wsparcie serdeczne Bóg zapłać.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask, zdrowia i opieki MB.

Intencje mszalne 2 – 8 maja 2022
Poniedziałek18.001/ W int. ks. Stanisława Skowrona z ok. im
Wtorek7.30

1/ † Maria (r. śm), Jan, Krzysztof, Anna Banaś
2/ † z rodz. Machaj i Styczeń – od Barbary Machaj Józefczyk
2/ W int. Małgorzaty z ok. ur. oraz Alicji i Dominki
1/ †Mirosław Mietła, Helena i Władysław Aksamit, rodzice, Alfred Szczepuch
Środa18.001/ † Adam i Józefa Walkowscy, c. Danuta
Czwartek18.001/ † Wiktor Matusik 7 r. śm. oraz rodzice: Franciszek i Katarzyna
1/ † Maria Garus 1 r. śm.
1/ † Antoni Hołyszko 16 r. śm.
Sobota8.001/ † Jan i Barbara Durbacz, s. Ferdynand
1/ † Jan i Józefa Matusik, c. Maria, s. Jan i Mieczysław
1/ † Aniela i Józef Madej r. śm. i rodzice

Poza parafią Msze św. gregoriańskie za: † Norbert Nosalski, † Bolesław Pająk i † WładysławaPięta. Przekazałem do odprawienia poza parafią10 int. za † Jana Nowaka.