w poniedziałek – Uroczystość Wniebowzięcia NMP (poświęcenie na każdej Mszy św.)

w środę – śwJacka, prezb.

w sobotę – św. Bernarda, opata i dok. Kośc.

2. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane „na tacę”, dziś szczególnie na cele parafialne.

3. Dziękuję rodzinom (Aksamit, Urban, Nowotny, Data) za posprzątanie i udekorowanie świątyni. Gratuluję i dziękuję tym, którzy przygotowali wieńce dożynkowe (są piękne!).

4. W środę (17.08) rozpoczęcie XXXX PPT na Jasną Górę. Do naszej parafii pielgrzymi przybędą we czwartek, podejmijmy ich w miarę możliwości z otwartym sercem i gościnnością. Przypominam, że dziś o godz. 16.00 spotkanie przed pielgrzymkowe grupy nr 7.

5. Rozpoczęliśmy dalszy etap prac remontowych na wieży. Bardzo dziękuję tym, którzy pracowali w tym tygodniu i ufam, że wspólnymi siłami i zaangażowaniem szybko skończymy zaplanowane prace.

6. Możliwość kompleksowego zbadania wzroku w ośrodku zdrowia w Świniarach – 25.08 od godz. 13.00. Informacje w gablocie.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, wszystkim wypoczywającym na wakacjach, życzę obfitości Bożych łask, zdrowia i opieki MB.

Intencje mszalne 15 – 21 sierpień 2021
1/ † Mirosław Strzałba (r. śm) i jego ojciec Franciszek
1/ † Jan i Maria Żmudzcy, c. Józefa
Wtorek7.001/ † Maria Nosal – od córki Beaty i Agaty z rodzinami
Środa18.001/ † Stanisława Madej (r. śm)
Czwartek7.001/ † Barbara i Franciszek Aksamit
Piątek18.001/ † Norbert Nosalski – od syna Dariusza z rodz.
Sobota8.00
1/ † Maria i Andrzej (r. śm) Kordeusz
Ślubna: Paulina Majta – Paweł Wojas
1/ W int. Haliny i Jana 30 r. śl. (dzięk-błag)
1/ † Anna (r. śm) i Adam Madej, c. Danuta

Poza parafią Msze św. gregoriańskie za: † Antoni Majta† Jan Urban† Maria Porębska(od 17.08 – rozpoczęcie drugiej); przekazałem także do odprawienia po 6 Mszy św. za: † Bolesława Pająka i † Władysławę Pięta.