1. Dziś przeżywamy kolejną Niedzielę Synodalną, którą włączamy się w Synod Biskupów pod hasłem: Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo i misja.

w poniedziałek – św. Łukasza, Ewangelisty.

w środę – św. Jana Kantego, prezb.

w piątek – uroczystość św. Jana Pawła II, pap. – patrona Małopolski (post nie obowiązuje)

3. Pamiętajmy o bezpiecznym przeżywaniu nabożeństw w naszej świątyni. Zapraszam nadal wszystkich do wspólnej modlitwy różańcowej w świątyni. Wielki Bóg zapłać rodzicom i dziadkom, za przyprowadzanie dzieci, że słychać ich modlitwę w naszej świątyni.

4. W piątek (22.10) w naszej parafii będzie całodniowa adorację w ramach całorocznej adoracji w naszej diecezji. Zapraszam na Mszę św. o godz. 8.00, po której rozpocznie się adoracja, którą zakończymy modlitwą różańcową o godz. 17.00. Proszę o włączenie się przez cały dzień w adorację.

5. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane „na tacę”. Do puszek przed tygodniem złożono 640 zł. Dziękuję rodzinom (Banach, Boruta, Majta i Boruta) za posprzątanie świątyni i jej udekorowanie. Dziękuję wszystkim pracującym w tym tygodniu przy remoncie na wieży.

6. Na stolikach pod chórem znajdują się kartki na wypominki listopadowe i roczne. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.

7. UG zaprasza na spotkanie w Domu Kultury w Grobli, które odbędzie się 21.10 o godz. 17.00 w sprawie uzyskania środków na wymianę pieca oraz termoizolacji swojego domu, w ramach programu „Czyste powietrze”.

8. W ośrodku zdrowia w Świniarach w dniu 4.11. od godz. 13.00 będzie możliwość kompleksowego badania wzroku (profilaktyka zaćmy i jaskry). Informacje w gablocie.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, a szczególnie pracownikom służby zdrowia, życzę obfitości Bożych łask, zdrowia i opieki MB.

Intencje mszalne 18 – 24 październik 2021
Poniedziałek17.001/ † Józefa i Adolf Nosal, s. Marek, rodzice i rodzeństwo
Wtorek17.001/ † Józef i Anna Głogowscy, s. Krzysztof, c. Maria
Środa17.00
1/ † Józefa i Franciszek Aksamit, c. Maria
1/ o szczęśliwy przebieg operacji dla Józefa
Czwartek17.001/ † Ignacy i Maria Kordeusz, s. Zdzisław, Władysław, Jan i Balbina Kuczyńscy
1/ † Jan Zegiel – od syna Józefa z rodz.
1/ W int. Agaty i Marka Tabor 20 r. śl. (dzięk-błag)
Sobota8.001/ † Marek Nosal (r. śm) oraz rodzice: Józefa i Adolf
1/ † Kazimierz Zegiel, Alfred Szczepuch, Helena, Władysław Aksamit
1/ † Stefan Hełpa 1 r. śm. i jego rodzice

Poza parafią Msze św. gregoriańskie za: † Stanisław Staśto; † Anna Tomala; † Jan Sieczka; † Anna Porębska (dwie); † Jan Pająk (dwie) Adam Szelegieniec (18-21.10.)