w poniedziałek – męczeństwo św. Jana Chrzciciela;

w sobotę – św. Grzegorza Wielkiego, pap. i dok. Kośc.

2. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane „na tacę”.

3. Dziękuję rodzinom (Kutyba, Głogowscy, Boruta i Młynarz) za posprzątanie, a wczorajszym nowożeńcom za udekorowanie świątyni.

4. W czwartek (1.09) o godz. 8.15 będzie celebrowana Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego.

5. W tym tygodniu I piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w czwartek i piątek od godz. 17.00, zapraszam zwłaszcza dzieci i młodzież z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego. W piątek od godz. 8.00 odwiedziny u chorych.

6. W sobotę na Mszę się o godz. 8.00 zapraszam wszystkich Lektorów, Ministrantów i Aspirantów. Po Mszy św. pierwsze powakacyjne spotkanie.

7. KPP w Bochni nadal apeluje o ostrożność, gdyż jest coraz więcej prób wyłudzeń pieniędzy szczególnie od osób starszych. Oprócz metod na policjanta czy wnuczka, pojawiły się wyłudzenia od osób, chcących inwestować pieniądze np. w obligacje koncernów naftowych (namawianie na instalację aplikacji w sprzętach mobilnych). Warto pamiętać, że policjanci nigdy nie proszą o przekazywanie im wartościowych rzeczy.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, wszystkim wypoczywającym na wakacjach, życzę obfitości Bożych łask, zdrowia i opieki MB.

10. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Krystyna Półtorak. Dobry Jezu …

Intencje mszalne 29 sierpień – 4 wrzesień 2022
1/ † Władysława Pięta – od syna z rodz.
1/ † Krystyna Półtorak 7 dz. po śm.
Wtorek7.001/ W int. Jeremiasza 18 ur. (dzięk-błag) – od rodziców i brata
Środa18.301/ † Jan Pająk 1 r. śm.
Czwartek8.15
1/ Z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego i katechetycznego
1/ W int. Ewy i Romana 20 r. śl. (dzięk-błag)
1/ † Józefa (10 r. śm) i Władysław Aksamit, s. Zygmunt
1/ † Mieczysław (4 r. śm) i Maria Pająk
Sobota8.00
1/ † Andrzej (r. śm) i Helena Machaj, Anatol Korszunow
Ślubna: Ilona Szelegieniec – Marcin Niedział
1/ W int. Moniki i Kuby 2 r. śl. (dzięk-błag)
1/ † Józef i Maria Machaj, s. Józef

Poza parafią Msze św. gregoriańskie za: † Antoni Majta† Jan Urban† Maria Porębska(do 15.09); od 1.09. † Jan Urban, † Justyna Kleczaj (dwie), † Krystyna Półtorak (dwie);